Kdo maže, ten jede (povídání o marmeládě, džemu a ovocné pomazánce)

Dříve, než jsem začal sám vyrábět džemy, připadlo mi velice snadné zajít do obchodu, vzít z regálu skleničku s nejlépe vyvedeným ovocem a doma si ji s chutí natřít na palačinky. Později jsem zjistil, že ne všechny džemy jsou stejné a začal jsem více sledovat etikety , abych vybral ten džem, kde bude největší % ovoce. Ale je to vše jen takto snadné? Víte vy, co vlastně mažete, dáváte do jogurtu nebo mlsáte?

MARMELÁDA
Pro označení produktu "marmeláda" musí být výrobek vyroben z citrusových plodů. Citrusy u nás nemáme, tak že se dále budu věnovat tomu, co je bližší "česká zahrádce".DŽEM
Dle vyhlášky č. 157/2003 se dřemem rozumí: potravina vyrobená ze směsi přírodních sladidel, vody, pulpy a dřeně, nebo přírodních sladidel, vody a dřeně, jednoho nebo více druhů ovoce, přivedené do vhodné rosolovité konzistence.
Minimální podíl ovoce v džemu výběrovém musí být 350 g/kg hotového výrobku (dle druhu ovoce), u džemů obyčejných stačí 250g/kg a různého podílu refraktometrické sušiny.


UMÍTE POČÍTAT? TAK S TÍM NEPOČÍTEJTE :-)

Džemy se dělí do tří kategorií podle množství cukrů - čím více cukru tím méně ovoce!

1. DŽEM VÝBĚROVÝ (EXTRA)
 - nad 60% cukrů

2. DŽEM VÝBĚROVÝ (EXTRA) méně sladký - 52 - 59% cukrů

3. DŽEM VÝBĚROVÝ (EXTRA) speciální - do 40% cukrů

I průměrně inteligentní spotřebitel zaregistruje, že v procentuální řadě 0 - 100% je mezi džemy mezera mezi 40-52%. Přestože jsem po tomto zajímavém evropském úkazu intenzivně pátral, přesto jsem nevypátral. Dozvěděl jsem se jen, že výrobky s obsahem cukru 40-52% je třeba nazývat "ovocná pomazánka".

OVOCNÁ POMAZÁNKA - 40-52% cukrů. V češtině zní název "OVOCNÁ POMAZÁNKA" pro spotřebitele opravdu slibně :-) Přesto můžete být překvapeni. Právě zde totiž můžete nalézt nejen velmi kvalitní výrobky od malých výrobců plné ovoce, ale i ty podřadné s minimálním podílem ovoce, jen proto, že se někdo někde nedopočítal.

Dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, jak to udělat u některého více kyselého ovoce, ke kterému je třeba přidat víc cukru, aby netrčel v kategorii ovocná pomazánka a dostal se mezi džemy speciální :-) Takové jsou tady naše evropské (vlastně národní) speciality :-)

ROSOLY
Další skupinou jsou "Rosoly", které jsou vyrobeny z ovocné šťávy a sladidel. Takže bez kousků.
Tyto vyrábím v době adventní - předvánoční, neb jsou vyhledávány pekařkami vánočního cukroví, a loňský brusinkový se setkal pro svou krásnou barvu a výraznou sladkokyselou chuť s velkým ohlasem.

POVIDLA
Produkty označené "povidla" mohou být vyrobena pouze z jablek, hrušek, nebo švestek, či jejich kombinace s minimálním přidáním cukru, ty kvalitnější bez přidaného cukru. Musí obsahovat min 60% přírodních sladidel. Vyrábí se odpařením vody z ovocné dřeně, bez zahušťovadel. Bohužel i zde zapracovala legislativa, a povolila název "povidla" jen u výše jmenovaného ovoce, takže z tohoto důvodu došlo k přejmenování jednoho večerníčku s názvem "Jak Křemílek s Vochomůrkou vařili borůvková povidla " na název " Jak Křemílek s Vochomůrkou vařili borůvkovou pomazánku".

DOMÁCÍ DŽEM - RECEPT

Domácí džem si můžete uvařit z kousků ovoce (nedoporučuji pak na linecké pečivo, neboť se viklá), nebo ovoce rozemletého - každý dle chuti. Já dělám kupříkladu borůvkový džem tak, že vezmu 80% celých borůvek a začnu je v hrnci ohřívat. Ve vedlejší nádobce vmíchám do krystalového cukru (20%) trochu citrusového pektinu (zahušťovadlo), který po zahřátí borůvek cca na 90°C do borůvek přidám, a za stálého míchání zvýším teplotu až ke 100°C, a při této teplotě míchám po dobu cca 5 minut (při této teplotě a době nejlépe zreaguje pektin). Poté okamžitě plním do sterilovaných sklenic (stačí "vypálit" v troubě, nebo mikrovlnce). Při zavírání víčky nesmí být potřísněn okraj skleničky, který je vhodný těsně před uzavřením otřít hadříkem namočeným v čistém alkoholu (slivovice, jablkovice apod.), stejně tak je vhodné vytřít i gumu ve víčkách. Sklenice uzavírám ihned po naplnění a nechám vychladnout. Brusinky jsou kyselejší než borůvjy, takže zde volím poměr 70% brusinek ku 30% cukru. Místo čistého pektinu můžete použít želírující cukr, ale zde jsou již přidány různé konzervanty. Poměr ovoce - cukr si můžete zvolit sami, protože zde platí - kolik lidí, tolik chutí. 

1-77455920

CZ-BIO-003
Všechny výrobky na stránce superovoce.cz jsou vyrobeny z přírodních surovin, které mohou obohatit váš jídelníček o pestrou stravu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Konzumací těchto potravin však nemůžete ovlivňovat nemoci, ani se jimi léčit. Jedná se pouze o produkty pro rozšíření vaší výživové palety. Všechny potraviny vždy užívejte s rozvahou. U všech produktů uvádíme přírodní složky, ze kterých jsou potraviny vyrobeny. Pokud si nejste jistí užíváním některých přírodních složek v kombinaci s vašimi zdravotními obtížemi, konzultujte použití se svým lékařem nebo lékárníkem. Důležité je udržovat se fit a v kondici, zdravá strava a pohyb jsou ta nejlepší doporučení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení