Sušíme v RAW

Bez vody není život, čehož s úspěchem již po staletí využíváme při konzervaci potravin sušením. Snížením obsahu vody a zvýšením podílu cukru v sušeném ovoci docílíme toho, že se v něm nemohou množit mikroorganismy a plísně, a tím jej můžeme uchovávat bez jakéhokoliv chemického ošetření. Podle způsobu sušení můžeme v maximální míře zachovávat i nutriční hodnoty.

1.
 Sušení teplem - domácí a průmyslové sušárny a sušičky, kdy použitím zvýšené teploty docílíme odpaření vody a vysušení ovoce.

+ Výhoda - rychlý, relativně ekonomicky výhodný výrobní proces.

- Nevýhoda - na konci procesu je pochutina s rozloženými enzymy, nevalných nutričních hodnot.

2. Odstranění vody za snížené teploty a tlaku (lyofilizace).

+ Výhoda - z ovoce je odstraněno maximum vody, je lehké, křupavé a nedochází k rozkladu enzymů, takže má plnou nutriční hodnotu, barvu chuť a často i tvar.

- Nevýhoda - vysoká pořizovací cena lyofilizátoru, vyšší energetické vstupy a následná vysoká cena sušeného ovoce.

3. Odstranění vody za teplot do 40°C (RAW) - sušení vzduchem ze kterého je odstraňována vlhkost

+ Výhoda - z ovoce je odstraněna voda, při udržení nutričních hodnot, a nedochází k rozkladu enzymů. Ovoce je vláčné, zachovává si svou vůni, chuť a většinou i barvu.

- Nevýhoda - vyšší energetické vstupy, neboť ovoce schne v sušárně 3-5 dní. Vyšší cena oproti ovoci sušenému teplem, ale rapidně nižší cena oproti ovoci lyofilizovanému.

Já jsem se rozhodl pro zlatou střední cestu, kdy ovoce suším při teplotách do 40 °C (RAW), a tím zachovávám v ovoci veškeré vitamíny a zdraví prospěšné látky. Mnoho mých zákazníků je překvapeno přirozenou chutí sušených banánů, neboť doposud znali jen banány fritované v tuku a slazené, které jsou na rozdíl od mých banánů značně tvrdé. 
(sušené RAW ovoce v e-shopu: ZDE)


IMG_2244

*Sušeným ovocem a jeho přesnou specifikací se zabývá Vyhláška č. 157/2003 Sb., kterou se stanoví požadavky pro čerstvé ovoce a čerstvou zeleninu, zpracované ovoce a zpracovanou zeleninu, suché skořápkové plody, houby, brambory a výrobky z nich, jakož i další způsoby jejich označování.

IMG_2257

CZ-BIO-003
Všechny výrobky na stránce superovoce.cz jsou vyrobeny z přírodních surovin, které mohou obohatit váš jídelníček o pestrou stravu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Konzumací těchto potravin však nemůžete ovlivňovat nemoci, ani se jimi léčit. Jedná se pouze o produkty pro rozšíření vaší výživové palety. Všechny potraviny vždy užívejte s rozvahou. U všech produktů uvádíme přírodní složky, ze kterých jsou potraviny vyrobeny. Pokud si nejste jistí užíváním některých přírodních složek v kombinaci s vašimi zdravotními obtížemi, konzultujte použití se svým lékařem nebo lékárníkem. Důležité je udržovat se fit a v kondici, zdravá strava a pohyb jsou ta nejlepší doporučení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení