100% ovoce v jedné kapsli

Patříte mezi ty, kteří by rádi využili pozitivní látky z různých druhů ovoce, ale neradi konzumujete čerstvé ovoce nebo vám nechutnají 100% šťávy?Moje kamarádka mi nasadila brouka do hlavy, když přišla s tím, že jejím dětem aronie zdravotně pomáhá, ale má problém do nich dostat 100% šťávu ( kde je nejvíce fyziologicky cenných látek). Pravdou je, že ne každému 100% aronie chutná. Kolik lidí, tolik chutí. Jediná možnost, jak přiblížit aronii více lidem, je vytvořit ji v různých chuťových podobách. Od čisté šťávy, přes sirupy, džemy až po poslední způsob zpracování, který momentálně realizujeme - aroniové tobolky (a nejen aroniové). 

Aronie obsahuje značné množství fyziologicky cenných látek (jod, rutin, antioxidanty a další), a při každém zpracování (hlavně tepelném) o něco můžeme přijít. Nejkvalitnějším zpracováním je macerace v lihu, kde zůstává obsah těchto látek nejvyšší, ale kdo si to může několikrát denně dát? Když vyloučím řidiče, zaměstnance, děti a mládež, tak mi již moc lidí nezbývá, a navíc se řadíme mezi největší konzumenty alkoholu ve světě - takže tudy cesta nevede. 
Napadlo mne tedy, že další možností je vysušení při teplotách do 40°C (aby nedošlo k poškození enzymů) a rozemletí na jemnou "mouku", aby se také narušily semena obsahující eterické oleje. Při požití celé aronie semena projdou bez užitku zažívacím traktem, což je škoda. Řešením je mletí sušené aronie i se semeny. Takto si aronie zachová nejvyšší podíl fyziol.cenných látek, který do sebe můžeme dostat. Samotný prášek obsahuje také značné množství antioxidantů (tuto problematiku momentálně začali zkoumat na mých výrobcích v Brně na VUT).

Přidávání rozemleté aronie do jogurtů, kaší apod. je pracné, a navíc mění barvu a chuť. Rozhodli jsme se tedy pro možnost tento prášek plnit do želatinových nebo celulosových tobolek, kde se nemusí přidávat žádné přídatné látky, takže jde v podstatě jen o sušené mleté ovoce zabalené do želatinové kapsle. Díky tobolkám je značně omezen přístup vzduchu, je tedy značně omezena i samotná oxidace.

Touto formou do sebe dostanete to nejlepší nejen z aronie, ale i z dalšího ovoce :-)

Nabídku našeho kapslovaného ovoce najdete ZDE
IMG_2263

CZ-BIO-003
Všechny výrobky na stránce superovoce.cz jsou vyrobeny z přírodních surovin, které mohou obohatit váš jídelníček o pestrou stravu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Konzumací těchto potravin však nemůžete ovlivňovat nemoci, ani se jimi léčit. Jedná se pouze o produkty pro rozšíření vaší výživové palety. Všechny potraviny vždy užívejte s rozvahou. U všech produktů uvádíme přírodní složky, ze kterých jsou potraviny vyrobeny. Pokud si nejste jistí užíváním některých přírodních složek v kombinaci s vašimi zdravotními obtížemi, konzultujte použití se svým lékařem nebo lékárníkem. Důležité je udržovat se fit a v kondici, zdravá strava a pohyb jsou ta nejlepší doporučení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení